Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Recepty řecké kuchyně

Řecká kuchyně je nejen zdravá, ale také chutná. Některé z řeckých receptů najdete na stránkách o ostrově Rhodos a to včetně návodu na přípravu. Pokud nechcete vařit, můžete vyrazit na ochutnávku řeckých specialit přímo do Řecka.

Oblíbené červené víno (1–2 dcl / den ) prospívá srdci, pomáhá tělu při obraně se zhoubnými nádory a obsahuje vydatné množství antioxidantů. Olivový olej lisovaný za studena je vynikající medicína. Snižuje množství cholesterolu v krvi a krevní tlak. Stejně tak působí příznivě i na krevní oběh a zažívání, navíc zmírňuje příznaky stárnutí organismu.

Typické řecké recepty

Typické řecké suroviny

Olivy

Řeckým národním stromem je právě olivovník. Pokud se někde těmto stromům daří, tak je to právě v Řecku na Peloponéském poloostrově. K sehnání jsou olivy již i u nás, ale na čerstvou nabídku z řeckého trhu nemají žádné z nich.

Ovčí sýr feta

Typický řecký sýr feta opěvoval již Homér ve svých eposech. Lahodný slaný sýr vyrobený z čerstvého ovčího mléka zraje ve slaném roztoku více než dva roky. Pro vysoký obsah tuku je lahodnou pochoutkou jak v teplé, tak i ve studené kuchyni. V prodeji je jak mekký až drobivý, tak i tvrdší typ sýra.

Aperitiv Ouzo

Místní řecký likér Ouzo dochucovaný anýzem je často používán jako aperitiv. Čirá barva se po doplnění vody nebo ledu změní v mléčně bílou tekutinu. Ouzo bývá i častým suvenýrem českých turistů.

Nabídka zájezdů - Řecko na ostrově Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.