Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Řecko a řecké ostrovy

Řecko – výhled z apartmánu přímo na moře

Řecko je rozloženo na celkové ploše 131 950 m2. Jednu pětinu zaujímají řecké ostrovy (Kréta, Rhodos, Korfu,…), pobřeží omývají Egejské, Krétské a Jónské moře a téměř 90 procent obyvatel je ortodoxního vyznání. Díky převládajícímu středomořskému klimatu je cílem nespočetného množství turistů, kteří do Řecka jezdí každý rok na dovolenou za sluncem.

Vynikající řecké speciality

Kromě příjemného prostředí se můžete těšit na velmi pestrou řeckou kuchyni, výborný místní ovčí sýr feta, baklavu, pita chleba, pilaf, ty nejlepší olivy a lisovaný olivový olej nebo rozmanité pochutiny tvořené kvalitním smetanovým jogurtem. Jídelníček doplňují mořské a sladkovodní ryby, vepřové, jehněčí a drůbeží maso. Ochutnat můžete nejen některý z těchto zajímavých řeckých receptů.

Řekové poctivě dodržují polední siestu, ale od večerních hodin se dokaží bavit s tradiční řeckou hudbou a lahodným červeným vínem až do časného rána. Na své si přijdou hlavně příznivci strunné buzuki.

Řecké ostrovy

Každá z oblastí řeckých ostrovů má své kouzlo a i když vyberete jakýkoliv z ostrovů, tak neuděláte chybu. Lákavá je magická Kréta, slunečný Rhodos nebo ostrov Kos nedaleko Asie.

Chalkidiki

Na poloostrově Chalkidiki lákají zahraniční návštěvníky hlavně krásné pláže. Do Egejského moře se napínají tři výběžky – Kassandra, Sithonie a Athos. Turistům jsou však přístupné pouze Kassandra a Stihonie. Na Athosu sídlí již více než 1000 let sídlo tajemná a nepřístupná republika mnichů – Agion Oros. Mniši umožňují vstup pouze mužům. Ženy a děti mají vstup zcela zakázán. Impozantní kláštery je možné obdivovat při plavbě lodí okolo Athosu, kterou si určitě nenechte ujít.

Letoviska: Afitos, Fourka, Hanioti, Kriopigi, Kallithea, Nea Moudania, Pefkochori, Sani

Olympijská riviéra

Olympijská riviéra nebo také Kraj bohů. Kdysi území starověkého Řecka končilo masivem Olympos, na němž podle dávné mytologie sídlili bohové. Dnes jsou hory hlavně impozantní kulisou příjemně strávených chvil u moře, případně zdolat některý z vrcholů. Pro ten nejvyšší – Mytikase je třeba mít zkušenosti z vysokohorských putování.

Letoviska: Nei Pori, Platamonas

Korfu

Ostrov Korfu patří k nejznámějším řeckým ostrovům. Ostrov je také nejsevernější z více než 2000 řeckých ostrovů. Kromě našich turistů si v minulosti ostrov zamilovala císařovna Sissi, která si tu nechala vybudovat sídlo Achillion. Malé a přívětivé město Korfu – Kerkyra je postavené v benátském stylu.

Letoviska: Agios Georgios, Agios Ioannis, Benitses, Dassia, Moraitika

Zakynthos

Ostrov Zakynthos nese své jméno po synu frýžského krále, který jej dobyl v roce 1475 př.n.l. Ostrov byl pak postupně ovládnut Řeky, Makedonci, Římany, Benátčany, Francouzi, krátce Brity a od roku 1864 i Brity. Každá z mocností zanechala na ostrově své stopy. Navíc postihlo v roce 1953 ostrov Zakynthos zemětřesení a hlavní město bylo téměř celé znovu postaveno.

Letoviska: Argassi, Agios Sostis, Kalamaki, Laganas, Tsilivi, Vassilikos

Mykonos

Velmi malý kamenitý ostrov s rozlohou pouhých 88 km^^2^^. Členité pobřeží nabízí nádherné pláže a příjemné klima. Za odpočinkem a zábavou sem připlouvá celá řada světových celebrit na svých jachtách. Domy si tu pořídili bohatí Řekové v hlavním městě ostrova. K ostrovu patří hlavně bohatý noční život, rušné bary, noční kluby a diskotéky. Sláva samotného ostrovu Mykonos zastiňuje celé Kykladské souostroví.

Letoviska: Agios Ioannis, Elia, Ftelia, Mykonos, Paradise, Platis Yialos, Psarou

Santorini

Pokud obdržíte opravdu typickou pěknou řeckou pohlednici, tak pravděpodobně byla pořízena právě na ostrově Santorini. Už v dávné historii mu bylo připisováno označení Kallisti (nejkrásnější). Kolem roku 1600 př.n.l. došlo k tragickému výbuchu sopky. Spekuluje se, že právě zde byla tajemná Atlantida, která se potopila při sopečné činnosti. Původní kruhový tvar ostrova se změnil na půlměsíc a kráter sopky byl zalit mořskou vodou. Všechny penziony a hotely jsou zde menší a poskytují při dovolené více klidu a soukromí. Východní strana ostrova nabízí rozlehlé pláže s lávovým pískem a nejprůzračnější vodou celého Řecka.

Letoviska: Imerovigli, Kamari, Perissa, Perivolos, Thira (Firá)

Tip: Dovolenou v Řecku si můžete koupit i u Zájezdy eTravel.cz

Kos

Malý ostrov Kos ze souostroví Dodekanessos leží v jihovýchodní oblasti Egejského moře. Podle mytologie býval ostrov sídlem obrů, ve skutečnosti je spíše rodištěm a působištěm zakladatele moderní medicíny Hippokrata. Mezi místní pamětihodnosti patří i svatyně Asklepion s lékařskou školou, kde učil své žáky základům medicíny sám Hippokrates. Pobřeží o délce 114 km lemují písčité a oblázkové pláže vedle romantických zálivů.

Letoviska: Kos, Lambi, Marmari, Mastichari, Psalidi, Tigaki

Rhodos

Někdy označován jako ostrov růží nebo ostrov slunce. Bohatá historie začíná již v homérských dobách, je plná pověstí a mýtů, ale také původních antických staveb a měst. Nejznámější stavbou býval pravděpodobně kolos rhodský, který již bohužel není k vidění. Nejvyšší horou je Atáviros (1215 m), východní pobřeží nabízí písčité nebo písčito-kamenité pláže vhodné hlavně pro koupání nebo opalování rodin s dětmi. Západní pobřeží jsou spíše výběrem milovníků adrenalinových vodních sportů a to hlavně windsurfing.

Letoviska: Faliraki, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kolymbia, Lardos, LindosRhodos

Kréta

Ostrov Kréta opěvoval již v 8. století před naším letopočtem Homér. Ale již o 2 000 let dříve vznikla na ostrově první vyspělá kultura evropské pevniny. Krétě se také někdy přezdívá šestý kontinent. Jsou tu nejen vysoké hory, ale také hluboké kaňony, krasové jeskyně, úrodné náhorní plošiny a samozřejmě lákavá pobřeží. Ostrov je vhodný pro jakékoliv prázdninové putování. Na své si přijdou jak milovníci adrenalinových sportů, příznivci koupání zde najdou nejčistší vodu celého Řecka.

Letoviska: Agia Pelagia a Lygaria, Amoudara, Elounda, Gouves, Hersonissos, Malia, Matala, Rethymno, Sissi, Stalis

Attika

Nejvýchodnější část středního a pevninského Řecka s bohatou historií. Místo mezi Athénami a mysem Sounion je často označované jako Attická riviéra. Oblast kolem Athén je centrem antického a novodobého Řecka. Na Attiku se cestuje hlavně kvůli Athénám. Žádné jiné místo v Řecku nemá tolik starověkých památek a muzeí. Tady se zrodilo evropské divadlo, demokracie nebo zde stojí dodnes obdivovaná architektonická díla. Kromě blízkého okolí stojí za návštěvu i výlety na mys Sounion, do Delf nebo Epidauru a Mykén. Kromě pobytového zájezdu lze využít i dovolené kombinované s okružní plavbou po Egejském moři.

Letoviska: Athény, Delfy, Epidaurus, Marathon, Mykény, Sounion

Nabídka zájezdů - Řecko na ostrově Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.