Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Kolymbia

Kolymbia je oblíbené prázdninové letovisko nacházející se na západním pobřeží ostrova. Krásné čisté moře v zátoce s písečně-oblázkovou pláží je obklopena skalními útesy a olivovým hájem. Místo je obklopené moderními hotelovými komplexy. Na jižní části se nad zátokou tyčí vrchol hory Moni Tsambika, ze které je nádherný výhled jak na celé město, tak i na sousedící písečou pláž. Na severu můžete obdivovat mys Vágia. Na pláži je také možno využít rozmanitou nabídku vodních sportů či šnorchlování.

Plavání v moři v Řecku

V centru je dostatek obchodů, krámků, restaurací i barů k večerní zábavě. Celému městu dominuje 3,5 kilometru dlouhá eukalyptová alej. Kolymbia patří podobně jako Koskinou a Kalithea k vhodným místům pro dovolenou s dětmi.

Klášter Tsambika

Opuštěný klášter nacházející se na hoře mezi pobřežní silnicí a mořem. Jeho součástí je sněhobílý kostel zasvěcený Matce boží. Tsambika znamená v místním nářečí „ohnivá záře“. O založení kláštera se traduje několik verzí legendy. Podle jedné z nich se bezdětní manželé již vzdali myšlenek na potomstvo, až jednou uviděl muž na hoře tajúplnou ohnivou záři. Další noc tam byl oheň znovu a stejně tak i noc další. Muž se vypravil na horu a v místě ohně našel ikonu Matky boží. Zapřísáhl se, že k její poctě vystaví klášter, když jeho žena otěhotní. Jak se vrátil domů, tak mu manželka řekla, že čeká dítě. Narodila se holčička, které dali jména Tsambika a muž nechal postavit slíbený klášter. Tsambika a Tsambikos se ještě dnes používají jako tradiční jména na Rhodu. Bílý klášterní kostel slouží jako poutní místo a je od něj poutavý výhled na tsambickou pláž – jednu z nejkrásnějších pláží ostrova.

Prameny Eptá Pigés

Z Kolymbie je možné podniknout pěší výlet k nedalekým pramenům (4 km). Jde o přírodní zajímavost, kde se 7 pramenů slévá do jednoho místa, ten se na 150 metrů ukryje do podzemního tunelu a ústí do krásného jezírka. Mezi stromy přímo u pramenů najdete tavernu, kde je možné po pěší tůře zakoupit občerstvení.

Doprava z letiště trvá necelou hodinu.

Nabídka zájezdů - Řecko na ostrově Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.