Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Faliraki

Řecká pláž se slunečníky a lehátky

Nedaleko hlavního města na východním pobřeží najdeme velmi rušné turistické letovisko Faliraki. Přímo u zářivé písečné pláže najdete několik nově postavených luxusních hotelů. Blíž středu města jsou k dispozici i menší rodiné hotely a studia. Centrum Faliraki je vyhlášené hlavně kvůli proslaveným restauracím a nočním barům. Za zábavou se sem sjíždějí turisté z celého ostrova.

Atrakce ve Faliraki

Zajímavou atrakcí po průzkumu obchůdků, taveren, hospůdek nebo barů může přijít vhod i aquapark, který ve Faliraki najdete také. Ke koupání je možné také využít přes 1 kilometr dlouhou pláž. Na jížní části naleznete i malý ostrůvek zajímavý hlavně pro ty, kteří rádi šnorchlují.

Hráči golfu mohou využít 18 jamkové golfové hřiště nedaleko oblázkového zálivu Afandou, které je od města vzdálené 6 km.

V roce 2007 byla přímo ve Faliraki velmi zajímavá adrenalinová atrakce, která dominovala celému letovisku. Dva vztyčené sloupy na kterých byla zavěšená kabina ve tvaru koule. Uvnitř koule je místo na sednutí pro dva. Jakmile jste se posadili a byli bezpečně upevněni, tak se byla celá kabina vytřelena do vzduchu. Atrakce pouze ty nejotrlejší návštěvníky Faliraki, nicméně velmi zajímavá aspoň na pohled.

Aquapark Faliraki

Zajímavým místem pro koupání je nejen mořské pobřeží. Aspoň na jeden den se vyplatí navštívit i aquapark na Rhodosu. V letovisku Faliraki najdete jeden z nejnovějších vodních parků v celém Řecku. Vstupné je sice poněkud dražší, ale určitě se vyplatí. Do parku se dostanete autobusovou dopravou přímo z města Rhodos a to zdarma. Stejně tak park spolupracuje i se sítí hotelů skupiny Esperia.

Tip na jídlo

Typický řecký večer můžete strávit například v taverně Greek spirit a u příjemného jídla si poslechnout řecké písně. Taverna Family je zajímavá rozsáhlým menu za nižší ceny. Do 10 € dostanete kompletní menu – polévku, salát, hlavní jídlo a nakonec ještě zákusek.

K cestování automobil

Na podrobné zkoumání celého ostrova je vhodné zapůjčit automobil. Za týdenní pronájem auta s klimatizací zaplatíte přibližně kolem 200 € Stejně tak je k dispozici i možnost zapůjčení skůtru.

Pro ubytované ve Faliraki

V případě, že využijete ubytování přímo na místě, tak počítejte s přibližně 50 minutovou dopravou z letiště. Ještě před zaplacením se ujistěte, že je v ceně zájezdu započítána klimatizace. Při návštěvě v nejteplejším červenci a srpnu je klimatizace téměř nutností. A pokud nebudete mít zaplaceno dopředu, připravte si minimálně 6–7 € za každou klimatizovanou noc.

Nabdka zjezd - ecko na ostrov Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.