Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Prasonisi

Soutok moří v Prasonisi ideální pro windsurfing

Na jižní straně ostrova najdete zajímavou pláž Prasonisi. Vzdálenost 90 kilometrů od hlavního města Rhodos snadno překonáte v zapůjčeném automobilu. Na místě si můžete užívat rozmanitých podmínek buď ke koupání nebo k rozmanitým vodním radovánkám počínaje klasickým surfováním a konče třeba kitesurfing (surfování za větrným drakem).

Zajímavý soutok moří

Místo je zajímavé hlavně kvůli netypickým přírodním podmínkám. V Prasonisi se setkávají obě moře, které ostrov obklopují. Z východu jde o moře Středozemní a ze západu je to moře Egejské. Návětrná západní strana přináší kromě vítaného svěžího osvěžení i větší vlny. Pokud dojde ke zvýšení hladiny moře, tak je zatopena celá písečná pláž oddělující obě moře od sebe. Pokud budete chtít přejet automobilem na protější ostrov, tak s tím počítejte nebo se raději na průzkum ostrovního majáku vydejte pěšky.

Ideální podmínky pro windsurfing a kitting

Na pláži jsou k dispozici plážová lehátka, slunečníky a také občerstvení. Jde o jediné místo na ostrově, kde se dá beztrestně kempovat. Za zábavou se zde sjíždí spousty surfařů, kteří si užívají vln od rána do tmy (hlavně v červenci a srpnu). V případě zájmu si zde můžete také zapůjčit vybavení a všechno si vyzkoušet na vlastní kůži. V místních hotelech je možné najít jak ubytování, tak i místo k osvěžení – hospůdky.

Další tipy na výlet »

Nabdka zjezd - ecko na ostrov Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.