Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Lindos – bělostné městečko

Historie města Lindos sahá až do druhého tisíciletí před naším letopočtem. Je jedním ze tří antických měst na ostrově. Malé městečko je přístupné pouze jedinou cestou od parkoviště nad vesnicí (parkování je zdarma). Při příjezdu upoutá jediný pohled na tyčící se akropoli a bílou vesničku pod ní.

Akropole nad městem Lindos

Hrad nad vesnicí Lindos

Nad městem je opevněná akropole s chrámem Athény Lindské a mohutná křižácká pevnost byla postavena Johanity. Pokud se Vám nebude chtít stoupat nahoru pos chodech, můžete si ulehčit výstup oslím taxíkem za 6 €. Za 6 € si můžete plnými doušky vychutnat vyhlídku na město, Lindský záliv s pláží Megálos Gialós a zátoku svatého Pavla. Místo skýtá nejen mnoho zábavy, ale i odpočinku u moře na písčité pláži obklopené skalisky.

Zátoka Sv. Pavla a bělostné město

Pláž u zátoky svatého Pavla

Vesničce dominuje byzantský kostel Panagía s pěknou zvonicí a Náměstí Svobody – Plateia Eleftheria s obrovským platanem v svém středu. Strom slouží také jako střed otáčení taxíků a autobusů. Je jen málo míst jako tohle. Úzké uličky mezi malými bílými domky plné obchodů a obchůdků plných vším možným. Vyplatí se proplést uličkami vychutnat si toulky mimo hlavní turistické tahy, prohlédnout zbytky antického amfiteátru nebo kapitánské domy. Fascinující je i pláž v zátoce sv. Pavla.

Nabdka zjezd - ecko na ostrov Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.