Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Rhodská letoviska

Město Rhodos

Prvním cílem při návštěvě města Rhodos budou pravděpodobně zbytky Rhodského kolosu v přístavu Madráki. Celé město si prohlédněte z Hodinové věže a navštivte i mořské akvárium, kde se můžete seznámit s místní faunou. V případě zájmu je možné ji také prozkoumat přímo na některé pláži.

Faliraki

Kilometrová pláž se zajímavým ostrůvkem vhodným pro šnorchlování a průzkum moře. Centrum Faliraki je vyhlášené hlavně kvůli kulturnímu ruchu a proslaveným programům. Nepřestanete se nudit ani v pozdních hodinách.

Kalithea

Nedaleko hlavního města Rhodos se nachází letovisko Kalithea, které láká hlavně místní obyvatele k pravidelným návštěvám, slouží místním ke krátkému a rychlému plavání. Velmi zajímavou je i budova lázní Kalithea, která je zrestaurována v orientálním sty­lu.

Kamiros

V Kamirosu naleznete rozsáhlé zbytky starověkého města. Prohlídka stojí 4 €. Někdy je jim přezdíváno Rhodské Pompeje a to hlavně kvůli jejich zachovalosti. Pohled od akropole je výjimečný, tyrskysově modré moře a starověké město obklopené zelenými stromy. Moře v této části ostrova je poněkud bouřlivější než na východní straně, i proto je tam také umístěna většina letovisek než na straně západní.

Kiotari

V jihovýchodní části ostrova Rhodos asi 60 kilometrů od hlavního města se nachází letovisko Kiotari. Písčito-oblázková pláž nabízí plné hotelové služby. Je možné si pronajmout slunečníky nebo lehátka. Využít lze také širokou škálu vodních atrakcí (windsurfing, kanoistika, šlapadla, banán nebo ringo), vodní lyže nebo parasailing (plachtění v padáku taženém za motorovým člunem).

Kolymbia

Oblíbené letovisko Kolymbia je turisty vyhledáváno převážně přes prázdniny. Krásné čisté moře s rozmanitým prostředím mysu Vágia nebo hory Moni Tsambika se starodávným klášterem opředeným několika legendami lákají k okamžité návštěvě. Pro turisty jsou lákavé i vycházky k pramenům Eptá Pigés.

Koskinou

Navštívit Koskinou doporučují nejen průvodci, ale i místní obyvatelé ostrova. Upozorňují hlavně na pestrobarevné vstupní dveře, které při procházce upoutají pozornost každého návštěvníka. Architekturu můžete obdivovat i při konzumaci místní sladkosti nazývané melekouni.

Lardos

Dvoukilometrová písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře uvítá již při příjezdu. Přímořské letovisko Lardos se rozprostírá na jihovýchodním pobřeží ostrova podél místní komunikace. Celou cestu obklopujé rozsáhlá síť obchodů, barů a taveren. A nedaleko je další příjemná pláž Glystra.

Lindos a pláž sv. Pavla

Letovisko Lindos jehož historie sahá až do druhého tisíciletí př.n.l upoutá na první pohled bělostnou architekturou, pevností nad městem a ke koupání zátokou Sv. Pavla. Nejen odpočinek, ale také spoustu zábavy si dokáže najít každý návštěvník bez rozdílu věku i zájmů.

Prasonisi – ráj vodních sportů

Prasonisi na jižním konci ostrova Rhodos patří mezi nejzajíměvější místa pro nadšené fanoušky vodních sportů. Pláž zalévána dvěma moři z každé strany a ostrůvek s majákem je ideálním místem pro zajímavý výlet. Na své si přijdou jak příznivci rozbouřeného moře plného vln, tak i rodiny s dětmi, které si na druhé straně pláže mohou užívat klidného Středozemního moře.

Nabdka zjezd - ecko na ostrov Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.