Koupit relaxaci na Rhodosu od 7 190 Kč

Hlavní město Rhodos

Hrad Rhodos

Ve Rhodu a v jeho okolí najdete nejvíce hotelů a hotelových komplexů. K dispozici je vše, co budete potřebovat ke spokojenému pobytu v Řecku. Město patří také k těm nejhezčím na světě a rozhodně stojí za návštěvu.

Od svého vzniku v roce 408 před Kristem již oslavilo 2415. jubileum svého založení. Během své dlouhé existence prošlo městem již několik různých národů, které vždy lákalo obrovské bohatství. Díky tomu dnes můžeme obdivovat nejen antické stavby, ale také výtvory z dob Maltézských rytířů nebo zachovalé turistické stavby.

Nenechte si ujít v Rhodosu

  • Vyhlídka z Hodinové věže (4 €) s pravidelně hrající zvonkohrou
  • Archeologické muzeum ve staré nemocnici (3 €)
  • Třída Rytířů lemovaná gotickými budovami s překrásnými zahradami ze 14. až 16. století.
  • Turecká čtvrť
  • Kolos Rhodský – přístav Madráki
  • Palác Velmistrů – sídlo nejvyššího rytíře z řádu Johanitů postaveno na sklonku 14. století.
  • mořské akvárium (3,5 €)

Staré město Rhodos

Město Rhodos – večerní procházka Staré město Rhodos patří mezi památky UNESCO. Celé místo je velmi dobře zachované nebo zrestaurované. Postavili jej rytíři řádu Johanitů, kteří město opustili po 200 letech a to v roce 1522. Ve vládě následovali Turci, kteří charakter města příliš nezměnili.

Celé staré město je obepnuto zachovalými původními hradbami, které přerušují jen kulaté strážní a obranné bašty. Celková délka hradeb činí téměř 4 kilometry a postupně zde najdeme 7 vstupních bran.

Okružní jízda vláčkem

Približně 45 minutová okružní jízda turistickým vláčkem pokrývá většinu zajímavých historických památek ve městě. Věnuje se hlavně těm antickým – stadion, amfiteátr a Apolonův chrám. Cesta vede kolem údajně největšího kaktusu na ostrově Rhodos. Projížďka přijde na 3 €.

Nové město Rhodos

Nové město Rhodos upoutá městskou katedrálou Evangleismos na pobřežní promenádě. Byla postavena Italskými staveteli jako kopie původní johanitské katedrály stojící u Paláce Velmistrů. I když je postavena v katolickém stylu, tak jsou uvnitř řecké ozdoby v byzantském duchu. Vznikla tak velmi zajímavá kombinace, která stojí za návštěvu. Dále zde najdete bývalý Guvernérský palác postavený ve stylu Dóžecího pláce v Benátkách nebo architektonicky zajímavý turecký hřbitov.

Ulicí Odos Ippoton se dostanete k Velmistrovskému paláci. Po první světové válce z paláce zůstaly jen ruiny do výšky prvního patra. Italové celý palác velkoryse zrestaurovali a dotvořili velkolepý středověký hrad bohatý jak na interiéry, tak i exteriéry. Staveli jej jako sídlo pro italského krále a Mussoliniho. Exteriéry jsou postaveny do detailu podle johanitského paláce, ale v interiérech již najdeme i experimenty. Podlahy jsou například tvořeny překrásnými mozaikami přenesenými z ostrova Kos.

Pod palácem se nachází centrum původního antického města se zbytky hlavního Rhodského chrámu. V ceně prohlídky paláce (za 6 €) je i návštěva dvou muzeií. Velmi rozsáhlá expozice se věnuje historii města od dob antického Řecka.

Nová část láká velkým množstvím obchodů, zábavních podniků, restaurací, barů a také typických řeckých taveren a kaváren. Večerní život trvá minimálně do druhé hodiny ranní, s tím je vhodné počítat i při výběru ubytování. Nejlépe je volit takové místo, které není na hlavní třídě, kde hrozí přílišný hluk i do pozdních nočních hodin.

Rhodský kolos

Dnešní město má již tři přístavy (starý, komerční osobní a nákladní). V jednom z nich, ve starém přístavu Mandraki, stával i bájný Rhodský kolos. Obrovská socha boha slunce Helia vyrobená z bronzu patřila k sedmi antickým divům světa. Vytvořil ji sochař Cahres z Lindu, který na ní pracoval se svými žáky přes 12 let. Socha byla pravděpodobně okolo 33 metrů vysoká a na její odlití bylo třeba 30 tun kovu. Pravděpodobně zemětřesením byl kolos zničen a dnes již na jeho místě najdete jen několik sloupů v místech, kde měl nohy. Na nich jsou umístěny symboly města – sochy jelena a laně. Podle posledních dochovaných zpráv ze 7. století trosky kolosu prodal damašský kalif jako kovový odpad do sběru.

Koupání v Rhodosu

Na samotném severním výběžku se u písčitooblázkové pláže mísí Egejské moře s mořem Středozemním. Ve východní části města je písčitá pláž Zefiros se skalnatým vstupem do moře. Pláže jsou pokryty hrubým šedočerným pískem a část naopak bělostnými oblázky.

Pronájem auta

Za zapůjčení auta s plným pojištěním zaplatíte okolo 60 € na den. V případě pronájmu na delší dobu je výrazná sleva.

Doprava z letiště trvá jen něco málo přes půl hodiny.

Nabdka zjezd - ecko na ostrov Rhodos »

 

Nenašli jste něco? Napište nám nebo se zeptejte v diskusním fóru.

TripR.cz
Praktický zdroj informací každého cestovatele.

Super Last Minute
Zájezdy a dovolená na úplně poslední chvíli.

Švýcarsko
Informujte se před svou dovolenou ve Švýcarsku.